Mazury Airshow – 2015

Każdy z nas ma w ciągu jednego roku jakieś wydarzenie, na które czeka i czeka i doczekać się nie może. Niektórzy oczekują na swoje urodziny, inni na urlop, a ja rok w rok czekam na pierwszy weekend sierpnia i Mazury Airshow. Wydarzenie, które polecać będę każdemu. 

Niestety w tym roku mnie trochę zawiodło. Pokazy były dosłownie „pokazami”  – nie było AIR SHOW jak w zeszłym roku, gdy po popołudniowym bloku pokazów wracałam do hotelu z oczami jak pięciozłotówki. Wydarzenie w większości polegało na „przedstawieniu” samolotów. Niektóre samoloty po prostu latały w jedną i drugą stronę pokazując swoje zalety. 
 
W całym evencie podobały mi się dwa pokazy – Litwinów, który niestety został przerwany z powodu jakiejś usterki technicznej. Jednak mistrzem tegorocznej edycji MAS był Uwe Zimmermann. Pokaz nad jeziorem Niegocin świetny, ale to co pokazał następnego dnia na lotnisku Wilamowo – genialne, co on robił z samolotem! I pomyśleć, że w tym samym czasie w samolocie miał pasażerkę! Kilka filmików z tego pokazu nagrałam na Snapchata. 
 
Na szczęście wyjazd na Mazury AirShow nigdy nie jest stracony. Dlaczego? Są dwa punkty programu, które ratują całą imprezę. Przede wszystkich Tadeusz Sznuk – jak dla mnie jeden z lepszych komentatorów. W genialny sposób przekazuje informacje o danych samolotach, pilotach, czy miejscu. Siedzisz i rozumiesz co mówi, a to ważne! Odpoczywasz, słuchasz, przyswajasz, a potem wyszukujesz co ciekawsze zasłyszane informacje w internecie. 
 
Ale wiecie w czym tkwi prawdziwa magia tego wydarzenia? W miejscu. Giżycko – miasto, które jakoś dziwnie przyciąga – klimatem, ludźmi, widokami, miejscami – wszystkim! Miejsce, do którego chce się wracać. Klimat, połączony z miejscem wydarzenia, przepięknym jeziorem Niegocin, na którym pływają łódki, genialnym komentatorem i samolotami latającymi nad głową tworzy w całość jedno z lepszych wydarzeń w całej Polsce. 
 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 myśli w temacie “Mazury Airshow – 2015

  1. Piękna sceneria i komentarz pana Sznuka to istotne zalety MAS 🙂 Fajnie byłoby tam zobaczyć Jurgisa Kairysa, Artura Kielaka, Firebirds oraz Grupę ŻELAZNY, bo oni już na stałe wpisali się w krajobraz polskich pokazów lotniczych. Niestety podczas MAS większość polskich pilotów akrobatów na ogół jest na zawodach… Twój wpis na blogu jak zawsze super tak jak i fotka Yaka na Twoim Instagramie 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: